BESPOKE - MODELOVÉ KREJČOVSTVÍ

Vítejte ve světě bespoke! Tato tradice je stará jako samotný oblékání a za posledních několik století se stala synonymem pro nejvyšší kvalitu a dokonalost v oboru módy. Bespoke oděvy se šijí na míru přesně pro jednoho zákazníka, s ohledem na jeho požadavky a tělesné proporce, což zaručuje perfektní střih a pohodlí. Tento proces vyžaduje pečlivé zpracování a zkušenost krejčího. Výsledkem je unikátní kousek oděvu, který vyniká svým stylem a kvalitou. Pokud hledáte oděv, který vám poskytne nezapomenutelný pocit luxusu a elegance, pak je bespoke šití pro vás tou správnou volbou.

BESPOKE PROCES

Vlastní střihová tvorba podpořena celoživotními zkušenostmi našich zaměstnanců. Propojení mistrů střihové konstrukce s jedinečným stylem
našich návrhářů, těmi nejexkluzivnějšími materiály a modelací přizpůsobené moderním standardům. Perfektní ruční i strojové šití. To vše Vám můžeme nabídnout při bespoke tvorbě našich oděvů díky tomu, že sdružujeme na české poměry nezvyklý počet odborníků s celoživotní zkušeností a zároveň mladých lidí vystudovaných v oboru s nadšením pro práci a novými nápady. Posuneme Vaše odívání na ten nejvyšší stupeň elegantní a profesionální cestou. 

INVESTICE V ČASE

Ušít krásný oděv vyžaduje čas. Čas Vás poznat: Vaši postavu, Váš život a styl, Vaše pracovní vytížení, Váš vkus a preference. Čas na změření a přípravu střihu, získání těch nejlepších látek, modelaci a kvalitní zpracování. Čas na to vychytat všechny detaily tak, aby až si konečně hotový oděv od nás obléknete, nebudete jej už nikdy chtít sundat. Stejně jako se kolekce materiálů pro podzim 2023 připravuje na jaře roku 2022, tak je dobré přistupovat k plánování Vašeho šatníku sofistikovaně a řešit tvorbu bespoke oděvů dopředu v dostatečném předstihu. Jako klient JD krejčovství budete těžit ze znalostí týmu, který pro Vás zajistí ten nejlepší výsledek. Nejdříve se poznáte se mnou, Jiřím Dobiášem, zjistíme společně Vaše potřeby a preference, vybereme látky a druh zpracování, které Vám budou nejlépe vyhovovat. Potom vezmeme Vaše míry. 

BOHATSTVÍ V MOŽNOSTECH

Má zkušenost není jen v tom, že Vám vezmu více než 40 individuálních měr, ale i ve vyhodnocení rozložení Vaší postavy a zdůraznění jejích předností. Schopnost pokračování při uvažování ve třech dimenzích umožňuje při tvorbě střihu provést jemné úpravy, které v danou chvíli vidím jen já a nedají se pomocí měr zaznamenat. A to je hlavní myšlenkou bespoke. Detaily Vašeho oděvu mohou být tvořeny přesně dle Vašeho přání,
ale doporučujeme se nechat vést zkušeností konstruktéra, který umí navrhnout detaily tak, aby co nejlépe korespondovaly s Vaší postavou a ve výsledku oděv působil uceleným dojmem.  

PŘES ZKOUŠKY K DOKONČENÍ

Jakmile se domluvíme na detailech, tak jsou nastříhané panely látky předány mistrové, která 12 let vyučovala konstrukce a střihy na oděvní škole a celý život se věnuje šití. Ta připraví vnitřní vložky a přípravy, které předá krejčovým se specializací na jednotlivé kusy oděvu, například sako nebo kalhoty. Ty shromáždí vše na první zkoušku. Opět je zde velice důležitá komunikace mezi střihačem, mistrovou a jednotlivými krejčovými, předávají si informace, sdílí zkušenosti a radí se jako tým, co bude pro
zhotovení oděvu nejlepší. Proto na sebe musí tyto procesy navazovat, není dobré odzkoušet oděv a nechat ho ležet, či přecházet od jedné zakázky k druhé. Ihned po zkoušce se musí na oděvu začít pracovat a připravit jej na další zkoušku. Proto musí i z Vaší strany dojít k investici času a snahy. Pokud by došlo k přesunu schůzky z Vaší strany o den, celý tým by se musel zastavit a čekat na Vás. Samozřejmě, že se to může stát, většina z Vás jsou vysoce postavené osoby s nabitým kalendářem. My ale čekat také nemůžeme, takže začneme pracovat na další zakázce a Vás pak musíme posunout až na termín po jejím dokončení. Z jednodenního posunu se tedy stane z naší strany posun klidně o týden nebo dva. Po první zkoušce následují další modelace, kdy je oděv stále blíže tomu, co očekáváte. Až 80 hodin je potřeba na dokončení oděvu v průběhu 8 až 12 týdnů. Po uplynutí této doby získáte jedinečný originál oděvu ušitý přímo pro Vás s naším rukopisem. Naše služby nekončí předáním. Po několika týdnech Vás budeme kontaktovat a provedeme úpravy oděvu na základě zkušeností, které s ním máte, a finální žehlení. V ceně oděvu jsou také úpravy, drobné opravy a čištění oděvu po dobu dvou let od zakoupení.