Společně si projdeme vzetí míry na džíny na míru u Vás doma.

Budeme potřebovat: krejčovský metr, zdravotně nezávadnou fixu a provázek či gumu v případě měření ve spodním prádle či špendlíky v případě měření přes kalhoty. Další osobu, která měření provede. 

Nejlepší je měřit se pouze ve spodním prádle. Pokud budete brát míru přes kalhoty, vyberte nějaké, které perfektně sedí na tělo.  Při měření stůjte uvolněně a nesnažte se nepřirozeně rovnat. Všechny výšky bereme svisle z boku jako na obrázcích. 

Nejdříve vezmeme míru pasu kalhot. Podle toho, jak budete chtít kalhoty nosit vysoko, vezměte míru okolo pasu. Vzhledem k tomu, že od této míry se odvíjejí všechny ostatní, můžete si v tomto bodě okolo pasu zavázat provázek či tkaničku napevno tak, aby se nehýbala. Pokud bereme míru přes kalhoty, tak jako my na obrázku, míru bereme těsně nad pasem kalhot. 
Všimněte si, že v místě, kde se potkává metr a my bereme míru, stisknu metr mezi palcem a ukazováčkem (proti sobě) s tím, že ukazováček umístím pod metr tak, aby mi vznikla přirozená vůle. Míru pak zapíšeme tu, kterou překrýváme palec. 
vzetí míry pasu na pánské džíny

Míru zapíšeme jako obvod pasu kalhot.  

 Následuje vzetí míry výšky sedu. Sed měříme od bodu, kde jsme brali obvod pasu délkou v rozkroku opět až k bodu, kde jsme brali obvod pasu. Pokud bereme míru přes kalhoty, bereme míru od spodní části pasového límce opět dozadu ke spodní části pasového límce. Tak, jako zde na obrázku.

obvod sedu vzetí míry 

 Míru zapíšeme jako obvod sedu kalhot. 

Nyní si změříme výšku pasu kalhot. 

 Od bodu, kde jste měřili obvod pasu kalhot změřte výšku k nejužšímu bodu Vašeho trupu (pas Vašeho těla). Pokud berete míru přes kalhoty, měříme do středu pasového límce. 

Délku zapíšeme jako výšku pasu kalhot. 

Nyní si změříme obvod boků a jejich výšku. Míru bereme stejně, jako míru obvodu pasu, ale v tomto případě v nejširším místě boků. Tam, kde je obvod největší. Metr máme okolo boků vodorovně. Pokud se měříte ve spodním prádle, označte si výšku, kde jste měli metr při měření obvodu, zdravotně nezávadnou fixou. Pokud berete míru přes kalhoty, můžete použít špendlík, který umístíte pod spodní hranu metru, tak jako zde na obrázku. Opět míru bereme tak, že stiskneme metr mezi palec a ukazováček a ukazováčkem vytvoříme pod metrem přirozenou vůli. Míru obvodu boků bereme tu, která je pod naším palcem. 

Následně změříme výšku boků od špendlíku k bodu, který jsme označili fixou. V případě, že měříme přes kalhoty míru bereme tak, jako zde na obrázku, od špendlíku k spodní hraně pasového límce. 

 

První míru zapíšeme jako obvod boků, druhou míru zapíšeme jako výšku boků. 

Nyní si změříme obvod stehna. Tento obvod měříme v nejširším bodě stehenního svalu. Pokud se měříte ve spodním prádle, opět označte místo, kde jste obvod měřili fixou. Pokud se měříte přes kalhoty, umístěte pod metr špendlík. Míru obvodu opět bereme "přes prst". Stiskneme místo, kde se metr potkává mezi palec a ukazováček. Ukazováčkem podložíme metr a vytvoříme přirozenou vůli a míru bereme tu, která je pod palcem.  

Následně změříme výšku od označeného bodu k pasu. Či pod pasový límec v případě, že se měříte přes kalhoty. 

   

 První míru zapíšeme jako obvod stehna. Druhou míru zapíšeme jako výšku obvodu stehna. 

Nyní stejným způsobem, jako jsme měřili stehno, změříme koleno a jeho výšku. 

  

Míry zapíšeme jako obvod kolene a výšku kolene. 

Nyní si změříme délku kalhot. 

Délku kalhot měříme od pasu dolů, obvykle 2 cm pod kotník, nebo do délky, jakou si přejete Vy. Pokud bereme míru přes kalhoty, tak měříme délku od spodní strany pasového límce. 

Míru zapíšeme jako délku kalhot. 

 

Nyní máme zapsané všechny míry. K mírám prosím připište výšku Vaší postavy a kolik vážíte kilogramů. Míry uvádíme v centimetrech. 

Nyní vybereme střih džínů, který Vám bude nejlépe vyhovovat. 

Vše zapište a uveďte do objednávky. Po dokončení objednávky Vás budeme kontaktovat emailem a domluvíme se ještě na poskytnutí Vaší fotografie, tak abychom mohli zaručit 100% servis. Pokud máte jakékoliv nejasnosti ohledně měření neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle 776 378 341.