Svatba, ať už na matričním úřadě nebo v kostele, je jedinečným dnem pro nevěstu a ženicha, slavnostním dnem pro jejich rodiče, rodinu a přátele. Mnoho párů se rozhodne slavit v malém měřítku se svými nejbližšími přáteli a rodinou. Pro některé zase svatba nemůže být nikdy dost velká. Tím nejdůležitějším je ale to, že si nevěsta a ženich řeknou ano. Proto je důležité svatbu pečlivě naplánovat.

Při plánování svatby je třeba vzít v úvahu mnoho věcí. Počínaje rozpočtem, výběrem termínu, umístěním, zasláním pozvánek, výběrem jídelního menu, výzdobou a rezervací profesionálního fotografa či hudebního doprovodu během oslavy. Toto vše je na Vás, my Vám pomůžeme s výběrem oblečení, které do Vašeho plánu přesně zapadne. Zatímco vše výše zmíněné jde sehnat a naplánovat většinou přesně tak, jak si představujete, s výběrem vhodných oděvů na svatbu je to těžší. Většina svatebních šatů vypadá stejně. Můžete si je za vysoké částky půjčit či koupit a nechat lehce upravit, málokdy jsou však vyrobeny z přírodních materiálů a někdy mohou být například opatřeny nekvalitními krajkami. Svatební obleky jsou většinou všechny stejně modré a sehnat ideální oděvy pro doprovod bývá téměř nemožné.  

 Nevěsta je hvězdou svatby. Aby byla svatba nejkrásnějším dnem vašeho života, vše musí být perfektní. Samotná svatba i následné oslavy by měly proběhnout podle plánu. Aby bylo možné si svatební oslavu užít naplno, doporučujeme jmenovat obřadního mistra (koordinátor, svědek či svědkyně), v závislosti na velikosti oslavy. Koordinátor pomáhá ženichům a nevěstám při přípravě svateb a zajišťuje, že vše proběhne bez problémů.

K dokonalé svatbě patří také dokonalé svatební šaty. U nás Vám rádi navrhneme a ušijeme šaty přesně dle Vašich představ a možností Vašeho rozpočtu. Umíme ušít šaty na míru za 12 000 Kč, ale také za 150 000 Kč. Vše záleží na výběru materiálů, střihu a konstrukce. Rádi pracujeme s přírodními materiály a pravou krajkou, s designovými materiály od známých značek i jednoduchými splývavými látkami. Většina z Vás má vybrané nádherné místo ať už v přírodě, na statku, zahradě, někdo na zámku a někdo na pláži. Někdo ve stylu vinobraní a někdo ve stylu Boho, někdo v úplně klasickém stylu, někdo má svou naprosto originální představu. Všechny mívají jedno společné. Nějaká část svatby bývá na krásném místě v přírodě. A podle nás do přírody patří přírodní materiály. Proto jsme se soustředili právě na jednoduchost a lehkost, nechali se inspirovat přírodou a pracujeme s přírodními látkami. Díky zdrojům, které jsme za dobu našeho působení získali, umíme i za příjemně nízké ceny sehnat krásné přírodní látky. 

Které šaty Vám budou vyhovovat? Které Vám budou slušet? Chápeme, že svatební šaty máte jednou za život, a tak si často neumíte představit, jak v nich budete vypadat. Proto připravujeme kreslené návrhy, abychom Vám s tím pomohli. Nejdůležitější je, abyste se ve svých šatech cítili pohodlně. Věnujte dostatek času přípravě, výběru i zkouškám. Aby tvorba svatebních šatů proběhla bez stresu a spěchu, nejlépe si první schůzku u nás naplánujte pět měsíců před svatbou. Nechte svou maminku, sestru či nejlepší kamarádku, aby šla na schůzku k nám s Vámi a podpořila Vás. Bílé šaty jsou stále volbou číslo jedna většiny nevěst. Velmi oblíbené jsou také šaty krémové nebo slonovinové barvy. Z hlediska výběru střihu, designu a materiálu neexistují u zakázkové výroby téměř žádná omezení. Funkcí svatebních šatů je Vás proměnit v nevěstu. To půjde stejně dobře s jednoduchými pouzdrovými šaty, s pohádkovým tylovým županem a velkou sukní, či ve velké svatební róbě. Střih přizpůsobíme Vám a Vaší postavě.  

 Pokud se rozhodnete pro naše krejčovství, tak se nejdříve potkáme u nás či na Vámi zvoleném místě – aktuálně se můžeme potkat i online. Seznámíme se a promluvíme si o Vašich plánech, detailech, představách, místě a rozpočtu. My na základě těchto informací a třeba i obrázků šatů, které se Vám líbí, vytvoříme grafické návrhy přímo pro Vás. Tyto grafické návrhy nejsou obyčejnými obrázky, naše dámská mistrová se specializací na svatební šaty se zároveň věnuje akademické malbě. Dostanete tak krásné obrazy na papíře, které budou skvělým doplňkem Vašeho svatebního deníku i příjemnou vzpomínkou. 

Ve chvíli, kdy si vyberete návrh, tak se pustíme do výběru materiálů. Látky vybereme podle Vašeho rozpočtu a zároveň tak, aby se hodily k našemu návrhu. Potom již probíhá klasický postup při šití na míru. Jednotlivé díly stříháme, připravujeme na zkoušky, modelujeme, postupně se společně s Vámi bavíme o tom, co se Vám líbí, věnujeme se malým detailům. To vše až dotud, dokud nejste se šaty spokojená. Umíme šaty ušít i za 14 dnů. Obvyklá doba zpracování je od dvou do tří měsíců po první zkoušce.

 

 kontaktujte svatebního specialistu

kolekce svatebních šatů

 

 Svatba je vždy o dvou lidech. Nevěsta je vizuálním vrcholem svatebního dne, ženich by ale neměl o moc zaostávat. Na přípravě svatby se podílí stejně, jako nevěsta, a i on musí činit módní rozhodnutí. Co je potřeba vzít v úvahu při sestavování outfitu pro ženicha? Která obuv a jaké doplňky se ke svatbě hodí? Máme za sebou již více než 100 svatebních obleků, které jsme ušili či upravili na míru pro naše spokojené klienty. Vždy se snažíme jim oděv navrhnout a předat jako celek. Tedy nejen sako, kalhoty a vestu, ale také košili, doplňky a obuv. To vše Vám i během karantény můžeme nabídnout. Bude nám ctí pro Vás ušít bespoke oblek té nejvyšší kvality. Rádi Vám připravíme jeden z našich konfekčních obleků a upravíme jej na míru. K tomu navrhneme a sladíme doplňky a obuv. Nemusíte se tedy nechat limitovat omezeným výběrem a nabídkou v době krize, nýbrž i v této době si můžete vybrat moderní oblečení, ve kterém zazáříte a jistě jej využijete i v budoucnosti.

 

 kontaktujte svatebního specialistu

nabídka svatebních obleků

 

 Stejně jako svědkyně podporuje nevěstu během svatebních příprav a při obřadu samotném, svědek stojí po celou dobu po boku ženicha. Kromě toho pořádá rozlučku se svobodou a má přednes na svatební hostině. Kromě podpisu svatebních dokumentů má ještě jeden z nejdůležitějších úkolů – předat snubní prsteny. Jeho přítomnost tedy vyžaduje stylové a perfektní oblečení. Jen opatrně, svědek by neměl být na svatbě výraznější než ženich.

 

 bespoke servis

nabídka konfekčních obleků

 

 Pří výběru svatebního oblečení pro dámy pozvané na svatbu platí určitá pravidla. Vypadat elegantně a diskrétně zároveň, protože nevěsta si zaslouží veškerou pozornost. V závislosti na Vaší roli máte několik možností. Pokud si nejste jisté, co si obléci, poraďte se a zkoordinujte svůj outfit s nevěstou. Cílem je obléci se stylově, vhodně a v souladu s daným dress code nebo mottem. Družičky hrají na svatbě zvláštní roli. Doprovázeli nevěstu na cestě k oltáři již ve středověku. Družičky pomáhají nevěstě při veškerých svatebních přípravách a při obřadu jsou jí oporou. Jedna z družiček se také stává svědkyní a stojí vedle nevěsty u oltáře při podpisu svatebních dokumentů.

  

 šaty na zakázku

nabídka šatů k úpravě